Top van dit document

Direct naar de inhoud

logo ConsuWijzer

Praktisch advies van de overheid over uw rechten als consument

Decoratieve afbeelding

Aansprakelijkheid

Een aannemer of schilder is verplicht om een goed resultaat te leveren. Als hij schade veroorzaakt, dan is hij aansprakelijk.

Er moet wel worden aangetoond dat de schade door hem is veroorzaakt. Dat lukt het beste door hem er ter plekke op te wijzen en hem daarna een brief te schrijven.

Wat zet u in de brief?

U moet de aannemer of schilder dan zo snel mogelijk een brief schrijven met daarin:

  • de klacht,
  • de oplossing die u wilt,
  • de termijn (twee weken) waarbinnen u een reactie verwacht.

U kunt eventueel foto's van de schade meesturen.

U moet een kopie van deze brief bewaren.

Geschillencommissie

Als de aannemer of schilder niet mee wil werken, dan kunt u naar een geschillencommissie gaan. Tenminste, als de dienstverlener is aangesloten bij een brancheorganisatie. De Geschillencommissie is een onafhankelijke groep van drie personen die bij een meningsverschil beslist wie er gelijk heeft. Alle leden van de commissie zijn deskundig en onpartijdig. Neemt de commissie een besluit, dan moeten u en de aannemer of schilder zich hieraan houden.

Rechter

Anders kunt u naar de rechter stappen. U kunt daarover advies vragen bij het Juridisch Loket.

Informatie bookmarken of delen