U moet meestal aanbetalen als de aannemer voor u speciale materialen bestelt. U moet dan van tevoren al een bepaald bedrag betalen. Dat staat soms ook in de algemene voorwaarden.
Soms wil een aannemer ook een aanbetaling voor zijn diensten. Vraag hiernaar voordat u een overeenkomst sluit. Wilt u niet aanbetalen? Dan moet u een andere aannemer zoeken.
Een aanbetaling is een risico. De aannemer kan bijvoorbeeld failliet gaan, of u bent niet tevreden over het resultaat. Vraag dus voordat u aanbetaalt wat er gebeurt als de aannemer failliet gaat.
Is de aannemer aangesloten bij een brancheorganisatie? Dan zorgt die organisatie er soms voor dat een andere aannemer het werk doet. Of u krijgt de aanbetaling helemaal terug. Dit is niet bij alle brancheorganisaties hetzelfde geregeld. Wilt u weten wat er geregeld is, kijk dan in de algemene voorwaarden.
Is er niets geregeld voor als de aannemer failliet gaat? Dan kunt u bij de Kamer van Koophandel vragen wie de curator is. De curator is iemand die de zaken regelt als een bedrijf failliet gaat.
U kunt de curator dan een brief schrijven. Hierin vraagt u uw aanbetaling terug. Stuur ook een kopie van uw betaalbewijs op, en een kopie van de offerte. Of u nog iets terugkrijgt hangt af van hoeveel schulden de aannemer had.