Top van dit document

Direct naar de inhoud

logo ConsuWijzer

Praktisch advies van de overheid over uw rechten als consument

Decoratieve afbeelding

Bedenktijd bij de koop van een huis

Stel, u hebt de koopovereenkomst getekend, maar u wilt het huis later toch niet kopen. Dat kan. U hebt namelijk drie dagen bedenktijd. Dat betekent dat u binnen drie dagen kunt zeggen dat u het huis toch niet wilt kopen. Van die drie dagen moeten minimaal twee dagen werkdagen zijn. De bedenktijd begint als u de ondertekende koopakte of een kopie daarvan hebt gekregen. De verkoper heeft geen bedenktijd.

Als u het huis toch niet wilt kopen, hoeft u niets te betalen. En u hoeft niet te zeggen waarom u het huis niet wilt kopen.

Wat moet ik doen als ik het huis toch niet wil kopen?

Wilt u het huis toch niet kopen? Zorg er dan voor dat u dat voor het einde van de bedenktijd aan de verkoper of zijn makelaar laat weten. U mag dat mondeling doen. Maar het is verstandig om dit ook schriftelijk te doen. Stuurt u een brief? Doe dit dan aangetekend met een ontvangstbevestiging. U moet dan wel zorgen dat de brief op tijd aankomt. U kunt de brief ook zelf brengen.

Informatie bookmarken of delen