U kunt zelf stroom opwekken, bijvoorbeeld met een zonnepaneel op uw dak. Deze stroom kunt u zelf gebruiken, maar u kunt het ook aan uw energiebedrijf geven. Dat noemen we terugleveren.
Geef aan uw energiebedrijf door dat u wilt gaan terugleveren. U moet namelijk de meterstanden van de door u teruggeleverde stroom doorgeven aan uw energiebedrijf. U hoeft geen nieuw contract af te sluiten als u wilt gaan terugleveren. Meld ook bij uw netbeheerder dat u gaat terugleveren. De netbeheerder registreert alle aansluitingen en zorgt voor het transport in zijn gebied.
Om te weten hoeveel stroom u teruglevert, hebt u een elektriciteitsmeter met een terugleverregistratie nodig. Dit is een meter die naast uw elektriciteitsverbruik ook de teruggeleverde stroom registreert. In het algemeen kunnen de slimme meters die nu op de markt zijn niet de teruggeleverde stroom registreren. Als u geen meter met terugleverregistratie hebt, kunt u deze bestellen bij uw netbeheerder.
Hebt u vragen over uw meter of het terugleveren van stroom? Neem dan contact op met uw energiebedrijf.