Top van dit document

Direct naar de inhoud

logo ConsuWijzer

Praktisch advies van de overheid over uw rechten als consument

Decoratieve afbeelding

22-02-10 Nieuwsbericht

Vraag

Laatst kwamen twee colporteurs van een energiebedrijf aan mijn deur. Ik heb getekend maar bedacht me later. In de kopie van mijn energiecontract stond dat ik binnen acht dagen kon annuleren. Dat heb ik schriftelijk gedaan. Het energiebedrijf levert nu echter toch stroom en gas aan mij terwijl ik dat niet wil! Wat kan ik doen?

Mevr. S.L. uit W.

Antwoord

Omdat je zegt dat het energiebedrijf toch energie aan je is gaan leveren, adviseren we je zo snel mogelijk een brief te sturen naar het energiebedrijf. Schrijf daarin dat je vindt niet aan het koopcontract vast te zitten omdat je binnen acht dagen geannuleerd hebt. Maak verder duidelijk aan het energiebedrijf dat je weer teruggezet wilt worden naar je oude energiebedrijf. Zeg tot slot dat je naar de Geschillencommissie Energie en Water zult gaan als het energiebedrijf:

  • bij zijn standpunt blijft dat hij een contract met je heeft gesloten, en
  • hij binnen vier weken niet tegemoet komt aan je verzoek om de ongewenste overstap ongedaan te maken. Lees wat je rechten zijn bij een ongewenste overstap op ConsuWijzer.

Zet in je brief wanneer je een reactie van het energiebedrijf wilt. Bijvoorbeeld binnen vier weken. Verstuur je brief per aangetekende post, dan heb je een bewijs dat je de brief gestuurd hebt.

De Geschillencommissie Energie en Water

Heb je geklaagd bij het energiebedrijf? En vindt het energiebedrijf toch dat je het contract moet houden? Dan kun je naar De Geschillencommissie gaan. De meeste energiebedrijven horen bij de Geschillencommissie Energie en Water. Je kunt gebruik maken van onze voorbeeldbrief.

Meer informatie over de procedure kun je vinden op de website van De Geschillencommissie

Nieuws bookmarken of delen