Top van dit document

Direct naar de inhoud

logo ConsuWijzer

Praktisch advies van de overheid over uw rechten als consument

Decoratieve afbeelding

05-10-09 Nieuwsbericht

Vraag

In de krant stond dat je je vanaf 1 oktober kunt inschrijven bij www.bel-me-niet.nl als je geen telemarketingtelefoontjes meer wil ontvangen. Ik wil niet lastig gevallen worden met dit soort telefoontjes en dus heb ik dezelfde dag nog gedaan. Nu ben ik op 3 oktober toch gebeld door een energiebedrijf met de vraag of ik wilde overstappen. Mag dat? Bij wie kan ik een klacht indienen?

Antwoord

Vanaf 1 oktober kunnen consumenten die geen verkooptelefoontjes meer willen ontvangen zich inschrijven bij het wettelijk Bel-me-niet Register. Dan mag je niet meer gebeld worden door telemarketeers. Let wel dat de inschrijving enige tijd duurt omdat call centres het register eens per vier weken checken om de telefoonnummers uit hun belbestanden halen die in die periode zijn ingeschreven. Dit betekent dat er in totaal wel 6 weken overheen kan gaan voordat je daadwerkelijk niet meer gebeld wordt. Het kan dus kloppen dat je nog gebeld bent ondanks je recente inschrijving.

Bestaande klant

Let op: het is anders als een bedrijf zijn bestaande klanten wil bellen. Dan hoeft hij niet vooraf het Bel-me-niet Register te raadplegen. Ben je dus al klant bij dit energiebedrijf dan mag hij jou gewoon bellen ook al sta je ingeschreven. Wel moet hij jou tijdens het gesprek actief te vragen of hij je mag blijven bellen voor aanbiedingen en te wijzen op het bestaan van het Bel-me-niet Register.

Klacht indienen bij ConsuWijzer

Word je na half november nog steeds gebeld door bedrijven waar je geen klant van bent? Dien dan een klacht in bij ConsuWijzer. Ook als bedrijven tijdens het verkooptelefoontje niet uit zichzelf vragen of ze jou mogen blijven bellen en je wijzen op het Bel-me-niet Register, kun je hierover klagen bij ConsuWijzer. Deze signalen komen rechtstreeks bij OPTA terecht die in de gaten houdt of bedrijven zich aan de nieuwe telemarketing-regels houden. Constateert OPTA een overtreding, dan kan zij boetes opleggen tot 450.000 euro per overtreding.

Nieuws bookmarken of delen