Top van dit document

Direct naar de inhoud

logo ConsuWijzer

Praktisch advies van de overheid over uw rechten als consument

Decoratieve afbeelding

03-09-10 Nieuwsbericht

Dit is een artikel uit 2010. De informatie is mogelijk verouderd. Zoekt u actuele informatie? Kijk dan in de blauwe kolom 'Lees meer', rechts van dit artikel. Daar staan links naar meer informatie over dit onderwerp.

Zoekt u een nieuwe aanbieder van mobiele telefonie?

Dan zult u merken dat u kunt kiezen uit vele aanbieders en nog meer abonnementen. Vervolgens blijkt ook zo'n abonnement weer uit vele diensten en prijzen te bestaan. Het is voor veel consumenten moeilijk om nog het overzicht te bewaren. Kassa besteedt morgen aandacht aan het afrekenen per minuut en het inzichtelijk maken van tarieven.

Overzicht van alle tarieven is verplicht op websites van aanbieders

Aanbieders van mobiele telefonie zijn verplicht om alle prijsinformatie overzichtelijk te tonen op hun website. U moet die informatie vanaf de homepage met 1 muisklik kunnen vinden. Vanaf 1 september 2010 gaat OPTA controleren of mobiele aanbieders zich houden aan deze regels.

Hebt u klachten?

Kunt u bepaalde prijsinformatie niet vinden? Laat het dan weten aan ConsuWijzer! Dan kan OPTA (Onafhankelijke Post en Telecommunicatie Autoriteit) uw tips gebruiken in haar onderzoek.

Opletten: prijzen afrekenen per minuut of per seconde

Aanbieders van mobiele telefonie concurreren met elkaar. Daarom kunt u als consument kiezen tussen verschillende producten en prijzen. Als u een abonnement afsluit, kunt u zelf bepalen welke prijzen voor u belangrijk zijn. Is dat de prijs die u betaalt per maand? Of zijn dat de kosten per minuut? Zijn sms-berichten belangrijk voor u? Of hecht u meer waarde aan een gratis klantenservice? Een aantal telecomaanbieders gaat zijn prijzen berekenen per minuut in plaats van per seconde. Dat betekent dat u voor 30 minuten betaalt wanneer u maar 29:06 minuten belt. Let daar dus goed op, als u dat belangrijk vindt. Dan kunt u ook een aanbieder kiezen die wel per seconde afrekent.

U kunt gratis opzeggen als prijzen veranderen als u al klant bent

Consumenten hebben het zogenaamde opzegrecht. Dat betekent dat u uw telefonieabonnement mag opzeggen als de prijzen voor u opeens verhoogd worden. Of als de voorwaarden slechter worden. Stel dat u nu betaalt per seconde en uw telefonieaanbieder gaat u opeens afrekenen per minuut, dan verslechteren uw voorwaarden. U mag dan gratis uw abonnement opzeggen. U heeft daar vier weken de tijd voor nadat u van uw aanbieder heeft gehoord dat de voorwaarden wijzigen.

Nieuws bookmarken of delen