Top van dit document

Direct naar de inhoud

Consuwijzer

Praktisch advies van de overheid over uw rechten als consument

Decoratieve afbeelding

15-01-10 Nieuwsbericht

ConsuWijzer opent meldpunt colportage

Hebt u een slechte ervaring met verkoop aan de deur van energiebedrijven? Dan kunt u vanaf 15 januari 2010 terecht bij het Meldpunt Colportage van ConsuWijzer. Het gaat bijvoorbeeld om verkopers die liegen, verkeerde informatie geven, informatie verzwijgen of zich agressief gedragen.

Wat kan ConsuWijzer voor u doen?

ConsuWijzer geeft informatie over de regels zodat u weet welke rechten u heeft. Ook kunnen wij u vaak helpen om het probleem op te lossen. U kunt bijvoorbeeld onze voorbeeldbrief gebruiken voor het afzeggen van een contract dat u aan de deur (per ongeluk) afgesloten hebt.

Wat gebeurt er verder met uw klacht?

ConsuWijzer verzamelt alle klachten over verkoop aan de deur van energiebedrijven. Energiebedrijven die zich niet houden aan de regels kunnen een boete krijgen van de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) of de Consumentenautoriteit. Uw melding is voor ons daarom belangrijk.

Meldpunt colportage energiebedrijven gesloten per 3 mei 2010

Op 3 mei 2010 is het Meldpunt gesloten. De toezichthouders achter ConsuWijzer gebruiken alle meldingen die zijn binnengekomen bij hun onderzoek. Zij zullen de tussenresultaten in mei bekend maken.

Het kan natuurlijk zijn dat u na 3 mei nog een klacht hebt over colportage door energiebedrijven. U kunt deze klacht dan indienen via het klachtenformulier van ConsuWijzer.

Nieuws bookmarken of delen