04-02-10 Nieuwsbericht
De Consumentenautoriteit, één van de toezichthouders achter ConsuWijzer, heeft het bedrijf Fotosessie.com een boete gegeven van 100.000 euro. Het bedrijf verkocht op een misleidende en agressieve manier fotoshoots aan jongeren.
Via netwerksites zoals Hyves kregen jongeren een uitnodiging van Fotosessie.com voor een fotoshoot. Hierbij wekte Fotosessie.com de indruk dat de 'kandidaat' speciaal was gekozen vanwege zijn uiterlijk. De fotoshoot zou een opstap zijn voor een carrière als model. Ook leek het te gaan om een speciale aanbieding die niet lang geldig zou zijn. Uit onderzoek is gebleken dat dit allemaal niet waar was. Daarom is er sprake van misleidende en agressieve verkoop. Consumenten die niet naar de afspraak kwamen kregen per post aanmaningen, invorderingen en prijsverhogingen.
De Consumentenautoriteit legt deze hoge boete voor misleiding op omdat het bedrijf zich ook nog eens richt op een kwetsbare groep. Jongeren zijn vaker gevoelig voor een carrière als model. Ook wil de toezichthouder u als consument waarschuwen. Via sociale netwerksites kom je vaker deze vorm van misleiding tegen.
Het bedrijf kan nog bezwaar aantekenen tegen dit besluit.
Deze boete is het resultaat van een onderzoek dat de Consumentenautoriteit is gestart door uw klachten bij ConsuWijzer. Blijf dus vooral bij ons melden. Dit zijn belangrijke signalen voor de drie toezichthouders achter ConsuWijzer: de Consumentenautoriteit, de NMa, en OPTA.