25-09-09 Nieuwsbericht
Dit is een artikel uit 2009. De informatie is mogelijk verouderd. Zoekt u actuele informatie? Kijk dan in de blauwe kolom 'Lees meer', rechts van dit artikel. Daar staan links naar meer informatie over dit onderwerp.
De NMa (Nederlandse Mededingingsautoriteit) heeft deze week bedrijfsbezoeken uitgevoerd bij de redacties van de PZC (Provinciale Zeeuwse Courant) en BN/De Stem in Middelburg, Terneuzen en Breda. Deze twee regionale kranten zijn onderdeel van uitgeverij Koninklijke Wegener N.V. (Wegener). De NMa is één van de drie toezichthouders die samenwerken in ConsuWijzer.
Wegener werd in 2000 eigenaar van BN/De Stem maar was al eigenaar van PZC. Deze twee kranten zijn met name in Zeeuws-Vlaanderen elkaars grootste concurrent. De NMa heeft in 2000 Wegener toestemming gegeven om BN/De Stem over te nemen maar daarbij wel afgesproken dat de twee kranten onafhankelijk van elkaar moeten blijven. Ook moet Wegener de twee kranten blijven verspreiden in Zeeuws-Vlaanderen. Deze voorwaarden moeten ervoor zorgen dat beide kranten met elkaar blijven concurreren, waardoor de consument een keus heeft.
Doel van de bedrijfsbezoeken is om informatie te verzamelen waarmee de NMa kan beoordelen of Wegener zich houdt aan de afspraken uit 2000.
Als de NMa vindt dat er een redelijk vermoeden is dat Wegener de voorwaarden niet naleeft, kan zij een zogenoemd rapport opmaken. Dit rapport kan leiden tot een boete. De NMa kan geen uitspraken doen over de verwachte duur van het onderzoek.
De NMa hecht veel waarde aan signalen die zij krijgt van burgers en ondernemingen over mogelijke overtredingen van de Mededingingswet. Met deze signalen kan de NMa haar kennis van een bepaalde sector vergroten en mogelijke overtredingen opsporen. De NMa krijgt jaarlijks zo'n 4000 signalen over mogelijke overtredingen van de Mededingingswet.