Waarschuwingen aan telemarketing bedrijven
088 - 0 70 70 70
5 dagen per week van 8.30-17.30u, nationaal tarief
23-11-09 Nieuwsbericht
Sinds 1 oktober 2009 mogen bedrijven die adverteren geen consumenten bellen die ingeschreven staan in het Bel-me-niet Register. Ook callcenters mogen dat niet. Daarnaast moeten bedrijven en/of callcenters in elk telefonisch gesprek aan de consument vragen of hij in de toekomst nog eens gebeld mag worden. Dat heet het recht van verzet. Tot slot moeten zij ook elke consument aanbieden om hem kosteloos in het Bel-me-niet register in te schrijven. OPTA ziet erop toe dat bedrijven zich aan deze regels houden.
OPTA heeft aan drie bedrijven en één callcenter waarschuwingen uitgedeeld omdat ze de telemarketing-regels niet naleven. ConsuWijzer heeft in de maand oktober honderden klachten ontvangen. Naar aanleiding van deze klachten heeft OPTA nu vier waarschuwingen verstuurd.
Naast deze waarschuwingen heeft OPTA aan diverse bedrijven een brief gestuurd. OPTA heeft een vermoeden dat zij ook de regels niet nakomen.
Op onze website vindt u veel meer informatie over het Bel-me-niet register. Ook staat daar wat u kunt zeggen of vragen wanneer een telemarketeer u belt. Of hoe u een klacht kunt indienen.